Субота, 28.06.2025, 01:57
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Персональний сайт Рябченко Надії Миколаївни

Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [6]
Уроки фізики [3]
Відкриті уроки фізики
Уроки математики [1]
Відкриті уроки математики
Уроки інформатики [0]
Тут зібрані конспекти та матеріали до уроків інформатики
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Каталог файлів

    Головна » Файли » Мої файли

    Додавання і віднімання десяткових дробів.
    16.07.2013, 22:08

       Тема уроку.        Додавання  і  віднімання десяткових дробів.

       Мета уроку. Закріпити вміння та навички учнів додавати    та  віднімати  десяткові  дроби;  у  процесі  розв’язування  цікавих   задач   розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, виховувати активність, увагу, кмітливість.                            

       Обладнання: картки, математичне лото,  таблиця  „Дії  з десятковими  дробами”, картинки  з  казковими   героями. 

                                  Хід уроку

         На  декількох уроках математики до нас в   клас приходила пані Математика, яка познайомила нас з десятковими дробами, їх записами та показала, як їх додавати та віднімати. Сьогодні ми продовжимо вчитись додавати та віднімати десяткові дроби, а також використовувати ці вміння до розв’язування задач та рівнянь.

          Урок буде незвичайний, але для того щоб він відбувся, ми повинні пригадати поради пані Математики. Сформулюйте правила додавання та віднімання десяткових дробів. ( Відповіді учнів.)

       Усно виконайте дії:

     0,2 + 3;   0,6 + 5;   1,2 + 2;   0,4 + 0,1;   0,2 + 0,7;   0,5 + 0,8;

     1,2 + 0,3;   0,7 + 1,1;        1,5 + 0,2;   0,8 – 0,1;    0,6 – 0,6;   12,7 – 0,7;   13,5 – 13;   3,82 – 1,82.  

          Виконуючи і надалі поради пані Математики, ми зможемо відправитися у казкову мандрівку. А учасниками її будуть не тільки казкові герої, відомі вам з дитинства та уроків читання і літератури, а й ви самі. Без вашої допомоги ніякі події відбутися не можуть.

                                             Казка

          За тридевять земель у тридевятому царстві жив-був Іван-царенко. Було в нього три сестри. Вони виросли, вийшли заміж за володарів Мідного, Срібного та Золотого царств. Цілий рік жив Іван-царенко без сестер, і стало йому сумно. Вирішив він провідати їх і вирушив у дорогу. Дорогу йому підкаже ланцюжок із вправ:

     

          1,26 ----------- Х ---------------- У ------------

          Розвязання:

        1,26                 6,66                   16,82

        5,4                  10,16                    7,62

        6,66                16,82                    9,20

      На початку шляху Іван-царенко зустрів Олену Прекрасну. Полюбили вони одне одного. Але злий Кощій Безсмертний викрав Олену, а Іванові залишив записку на випробування його вірності. Допоможемо Івану-царенку?

           Самостійна робота:

           Обчислити:

           1 варіант

       43,76 + 8,543;                 0,256 – 0,17;

       4,29 + 5,634;                   3,209 – 0,29;

       0,894 + 89,4;                   17 – 7,0036.

           2 варіант

       25,47 + 6,228;                 0,347 – 0,18;

       1,56 + 4,821;                   5,307 – 0,35;

       0,768 + 56,5;                   15 – 6,0042.

                      

                 Розв’язання:

    1 варіант.

    43,76 + 8,543 = 52,303;          0,256 – 0,17 = 0,086;

    4,29 + 5,634 = 9,924;              3,209 – 0,29 = 2,919;

    0,894 + 89,4 = 90,294;            17 – 7,0036 = 9,9964.

    2 варіант.

    25,47 + 6,228 = 31,698;          0,347 – 0,18 = 0,167;

    1,56 + 4,821 = 6,381;              5,307 – 0,35 = 4,957;

    0,768 + 56,5 = 57,268;            15 – 6,0042 = 8,9958.

       Перевірка – взаємоперевірка. Оцінювання – 2 бали за приклад.

        Взяв Іван-царенко своїх воїнів ( учнів класу ) і вирушив виручати Олену Прекрасну.

        Під’їхали вони до річки, а там великий камінь закрив дорогу на міст. Під каменем вони знайшли записку, а в ній умова задачі. Якщо правильно розв’язати задачу, то камінь повернеться і відкриє шлях.

        Задача підручника № 749.

                  Розв’язання:

    1)        16,7 + 2,3 = 19 ( км/год ) – за течією річки.

    2)        16,7 – 2,3 = 14,4 ( км/год ) – проти течії річки.

    Відповідь: 19 км/год, 14,4 км/год.

        

           Упоравшись із завданням, Іван з воїнами вирушили далі... Довго їхали лісом, аж ось дорога привела їх до хатинки Баби-Яги. Вона ворогувала з Кощієм і погодилася допомогти Івану-царенку, але за умови, що він разом з воїнами виконає дії написані на сходинках її хатинки.

       Сходинки:

     

        Учні працюють парами, розв’язуючи приклади із своєї сторони сходинок. Один учень червоним олівцем з’єднує приклад з відповіддю, другий синім.

         

      Воїн, що виконав завдання першим, сповістив про це Івана та Бабу-Ягу.     Прощаючись з Іваном-царенком, Баба-Яга розповіла йому про силу коренів рівняння, адже була майстром математичних та болотяних наук. Якщо потрібно відкрити який-небудь засув або міцно закрити його, досить вголос назвати корені рівняння.

           Але Чорний ворон підслухав цю ромову і розповів усе Кощію. Той підстеріг Івана з воїнами, захопив у полон і кинув у глибоке підземелля, закривши його на міцний засув. Щоб вийти з підземелля, потрібно його відкрити, а ключі до нього – це результати правильно розвязаних рівнянь.

            №711 ( а, б, е,  )

     

    а) Х + 12,4 = 15,83;                б) 20 – Х = 12,3;

        Х = 15,83 – 12,4;                     Х = 20 – 12,3;

        Х = 3,43.                                  Х = 7,7.

    е) Х – 16,53 = 14,47;               

        Х = 14,47 + 16,53;                   

        Х = 31.                                     

                                                         

        Іван-царенко голосно назвав корені рівнянь, а воїни записали відповіді до рівнянь.

        Двері підземелля відкрилися і став Іван зі своїми воїнами перед воротами палацу Кощія Безсмертного. На дорозі до палацу росло дуже багато квітів, які заважали Івану-царенку пройти і тому він дав завдання своїм воїнам зрізати їх в букети. 

             Математичне лото.

       

         Звільнили воїни Олену Прекрасну і того ж дня зіграли весілля. А на весілля запрошували тільки тих, хто знає правила додавання і віднімання десяткових дробів.

          Своїх воїнів Іван щедро нагородив, але відповідно до кількості допомоги. ( Оцінювання )

          Ми допомогли Івану-царенку знайти своє щастя. На цьому наша подорож закінчується. А щоб Іван-царенко разом з Оленою Прекрасною зміг відвідати своїх сестер, потрібно виконати домашнє завдання.

          Повторити пункт 5.5  № 711( в, г, д ), № 696 ( з, и, ї ).

    Категорія: Мої файли | Додав: соня
    Переглядів: 1187 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *: