Субота, 28.06.2025, 02:01
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Персональний сайт Рябченко Надії Миколаївни

Меню сайту
Категорії розділу
Мої файли [6]
Уроки фізики [3]
Відкриті уроки фізики
Уроки математики [1]
Відкриті уроки математики
Уроки інформатики [0]
Тут зібрані конспекти та матеріали до уроків інформатики
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Каталог файлів

    Головна » Файли » Мої файли

    Відрізок і його довжина
    21.11.2013, 17:08

    Тема уроку.  Відрізок і його довжина

    Цілі:

    навчальна: розширити наочні уявлення учнів про відрізок; повторити й уточнити зміст понять «точка», «відрізок», «геометрична фігура»; сформувати вміння розпізнавати відрізки, зображувати їх за допомогою лінійки, описувати поняття «відрізок», «точка»; повторити співвідношення між основними одиницями вимірювання відрізків.

    розвивальна: формувати вміння застосовувати знання і власний досвід у нових ситуаціях;

    виховна: виховувати інтерес до математики як науки. 

    Тип уроку: повторення, систематизація та доповнення знань.

    Обладнання: комп’ютери, учительська презентація «Відрізок і його довжина», тест «Одиниці довжини», створений у програмі «My test», комп’ютерна програма для усного рахунку, ППЗ Математика, 5 клас, лінійки, олівці., відеозапис з фізкультхвилинкою, презентація з фізкультхвилинкою для очей.

    Вимоги до рівня підготовки учнів: виконують перетворення одиниць довжини, вміють креслити відрізки заданої довжини, розпізнають відрізки серед фігур, вміють їх позначати та порівнювати їх довжину.

     

    ХІД УРОКУ

     

    І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

    Повідомити учнів про те, що урок незвичайний (гості, кабінет ІКТ), дати інструктаж про незвичну роботу з презентацією.

    Нагадати учням :  Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки і санітарно-гігієнічних норм! (слайди 1-3)

    ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

    1)    Усні вправи

    Робота в програмі для усного рахунку (слайд 4):

    Інструктаж

    Роботу закінчити, коли один з учнів розв’язав 10 прикладів.

    Оцінювання: оцінку по 5-бальній системі помножити на 2 і записати на полях зошита

    2)    Тестування

    Завдання додому: Повторити одиниці довжини, тому виконати комп’ютерне тестування «Одиниці довжини» (слайд 5)

    Оцінювання: оцінку записати на полях зошита

     

     

    ІІІ. ПОВТОРЕННЯ ТА ДОПОВНЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

    1)    Точка (слайд6)

    Якщо добре загостреним олівцем доторкнутися до аркушу паперу, то залишиться слід, який дає уявлення про точку.

    Точка — найпростіша геометрична фігура. Точка розмірів не має. Будь-яка інша геометрична фігура складається з точок.                             

    2)    ППЗ Математика,5 клас: Урок 5 Відрізок  (слайд 7)

    Звернути увагу,  працювати з ППЗ до завдання!

     

    ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА  (слайд 8)

    3)                Прилади для вимірювання довжини  (слайд 9)

    4)                 Математичний диктант (слайд 10)

    1. Запишіть позначення відрізка, кінцями якого є точки М і К.      

    2. Якщо відрізки при накладанні збігаються вони називаються…  

    3. Скількома відрізками можна сполучити дві точки?                     

    4. Відрізок АВ = 6см, а відрізок МТ = 5 см 9 мм. Який відрізок довший? 

    5. Яким приладом вимірюють довжину відрізка?      

    6. Якщо на відрізку АВ лежить точка С, то який відрізок більший АС чи АВ?  

     

    Самоперевірка  (слайд 11)  Оцінювання: кожна правильна відповідь – 2 бали, записати на полях зошита

     

    Відповіді:

    1. МК

    2. рівними

    3. одним

    4. АВ

    5. лінійкою

    6. АВ

              5)  Виконання завдань підручника

    №551 (усно),  552, 562 (слайди 12-15)

    6)    Виконання завдання ППЗ

     

    ІV. Домашнє завдання (слайд 16)

    Опрацювати  § 17

    Виконати:

              Руслан - № 553, 555

              Олександра, Ілля -  № 557, 559, 561

              Альбіна - №  559, 561, 563,

     

    V. Оцінювання

    За оцінками за кожен з видів роботи

     

    VІ. Підсумок уроку.

    1.     Що нового дізнався на уроці?

    2.     Скільки кінців має відрізок?

    3.     Як знайти відстань мід двома точками.

     

    Фізкультхвилинка для очей «Крошка Енот»

    Категорія: Мої файли | Додав: соня
    Переглядів: 611 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    Ім`я *:
    Email *:
    Код *: